Biczó Bence: Biztató a 200-as időm

2015. 11. 10. (kedd) 19.45

Hazaérkezett a dubai világkupáról, és már a hétvégi százhalombattai Rövidpályás Országos Bajnokságra készül a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola ifjúsági olimpiai bajnok úszója, aki 100 és 200 pillangón áll rajtkőre.

A világkupa utolsó állomásán Dubaiban 200 pillangón a negyedik helyen végzett Biczó Bence 1:56,42-es idővel, aki a következőképpen értékelte teljesítményét:,, A világkupa dubai versenyére az elit úszók közül sokan eljöttek, ennek nagyon örültem, mert egy minőségi, majdnem egy teljes világbajnoki mezőnyben indulhattam és lettem negyedik. Szeptember óta ez volt az első 200-as versenyem, ami nagyon jó volt a tapasztalatszerzés és a versenyzési rutin megszerzésének céljából. Elfogadható időt úsztam, ami biztató a szezon elején. Az idei fő profil az 50 pillangó, de most ezen a távon tartunk egy kis szünetet, mert hétvégén a rövidpályás Ob, decemberben pedig az Eb vár rám, szintén 25 m-es medencében.”-mondta Biczó Bence.

Edzője, Sántics Béla elmondta:,, Két hónap felkészüléssel sikerült ezt az időt Bencének elérnie, ami egyébként olimpiai ,,A” szinten belül van!Nyáron ennél már úszott jobbat, az 1:56,42 egy kiindulási alap, ami jó, ha magasan van, márpedig nemzetközi szinten ez annak számít. Jövőre olimpiai, készülünk 50m pillangón!”-zárta gondolatait a DSC-SI úszószakosztályának vezetője.