Az Egert fogadja a DVSE

2019. 04. 17. (szerda) 11.04

Ma este a ZF-Eger együttesét látja vendégül a DVSE vízilabdacsapata a Debreceni Sportuszodában. A 19 óra 30 perctől kezdődő találkozón egy bravúrgyőzelemmel óriási lépést tehet Miroslav Bajin együttese a középszakasz 6. helyének megszerzése felé.

Közel egy hónap után újra hazai medencében szerepel a DVSE, ráadásul az élmezőnyhöz tartozó, Bajnokok Ligája résztvevő Eger lesz az ellenfél a középszakasz 6. fordulójában. A két csapat már kétszer találkozott egymással a szezon során, mindkétszer a Heves megyeiek nyertek. A BENU Magyar Kupa selejtezőjében 16-10-re, míg a március eleji bajnokin 14-9-re nyertek Hosnyánszky Norberték.

A hajdúságiak eddig a várakozások felett szerepelnek a bajnokságban, hiszen amellett, hogy kvalifikálták magukat a felsőházba, a Honvéd és a BVSC ellen már két győzelmet is jegyeznek a legjobbak között. A DVSE már biztosan az 5-8. helyért folytatja majd a küzdelmeket, ám egyáltalán nem mindegy, hogy pályaelőnyből kezdik -e a keresztjátékot. Ehhez a hatodik helyet kell megcsípniük Kovács Gáboréknak, melyhez várhatóan minimum egy pontot még szerezniük kell. A klubvezetés nagyon elégedett az eddigi eredményekkel, hiszen már a szezon vége előtt leülnek tárgyalni a játékosokkal a folytatásról, Macsi Patrikkal és Smitula Gergellyel már meg is született a megállapodás.

Az Eger ugyanakkor eddig árnyéka önmagának, a középszakasz eddigi hat mérkőzésén mindössze hét pontot szereztek, nagy valószínűséggel kénytelenek lesznek beérni a negyedik hellyel, ami azt jelentené, hogy az első kiemelttel találkoznak majd az elődöntőben. Az előző fordulóban ugyanakkor megmutatták, hogy nem véletlenül tartják őket akár a végső győzelemre is esélyesnek, hiszen az eddig hibátlan szezont futó, veretlen OSC-vel egy végig kiélezett meccset játszottak, s csak egy góllal maradtak alul (7-8). Az esélyesség terhe tehát finoman fogalmazva sem fogja nyomni a debreceniek vállát, de egy felszabadult és koncentrált játékkal hazai környezetben minden esélyük meg lehet a pontszerzésre.

Forrás és fotó: dvse.hu